MECHANIZACE
TECHNOLOGICKÁ MECHANIZACE

MECHANIZACE

Vzhledem k tomu, že náš podnik se rozkládá na poměrně velké ploše, máme mechanizaci soustředěnou ve třech střediscích, Trusnov, Slepotice, Moravany. Veškerý servis strojů soustřeďujeme do střediska Moravany, kde jsou nejlepší podmínky pro malé i velké opravy.

V současné době moderních mechanizačních prostředků již není zapotřebí tolik strojů jako v minulosti a ty se kterými pracujeme dnes, vám představíme. (klikněte si na červené odkazy)Laughing

 

Veškerou výživu průmyslovými hnojivy zajišťujeme rozmetadlem BOGBALLE , které je za přepravníkem PERREIN.

Předseťovou přípravu půdy obstarávají 4 kolové traktory JD řady 7 a 8 , dále pak kloubový traktor JD a 1 NEW HOLLAND T 8.390 . Za tyto traktory připojujeme různé nářadí na zpracování půdy. Vlastníme dva kompaktomaty Farmet, dva radličkové podmítače KOCKERLING VARIO a jiné závěsné nářadí, které lze kombinovat za všechny traktory.

V současné    době se snažíme postupně tyto traktory vybavovat přesnou navigací, případně autopiloty.

Setí obilovin, řepky a inkarnátu obstarává sečka FARMET EXCELENT , případně šestimetrový pneumatický seci stroj  v kombinaci s rotačními branami KUHN . Na jaře také potřebujeme zasít kukuřici,což nám zajišťují  seci stroje GASPARDO (12 řádků) a OPTIMA (6 řádků).

V současnosti se naše zemědělství neobejde bez intenzivní chemické ochrany a proto máme v našem podniku dva samochodné postřikovače BERTHOUD BOXER se záběrem 36 m, které využíváme jak k chemické ochraně rostlin, tak k přihnojování kapalnými hnojivy.

Na sklizeň obilovin máme tři kombajny JD (STS, S 690 H , S 690 I) se záběrem 9 m. Dva z nich využíváme po připojení adaptérů (GERINGHOFF 12 a 8 řádkový) na sklizeň zrnové kukuřice.

Sklizenou úrodu musíme také dopravit z pole do výkupu, nebo na naši posklizňovou linku , kterou máme ve středisku Slepotice. K přepravě používáme převážně dva třínápravové návěsy FLIEGL o tonáži 27 t. Těmito návěsy po přidělání adaptérů na rozmetání hnoje provádíme aplikaci drůbeží podestýlky na pole.

Jelikož máme také chov prasat musíme pravidelně vyvážet kejdu a močůvku a proto vlastníme tři cisterny ZUNHAMMER (2x15t a ZUNHAMMER 1x27t) , kterými vyvážíme kejdu jak na strniště, tak po přidělání hadicového adaptéru do porostu. K zapravení nám slouží několik starých roudnických pluhů, jeden nový polonesený otočný pluh ORION 18 . Na prohlubování jsme pořídili podrývák. TERRALAND.

V našem podniku potřebujeme každý den něco nakládat, převážet a podobně a k tomu nám slouží krom několika starších vysokozdvižných vozíků teleskopický manipulátor JD a na těžší práce nakladač SCHAFFER .  Tyto stroje jakožto i starší nakladač UNK 320 se rovněž podílejí na těžbě písku, kterou provozujeme v pískovně Slepotice. Písek rozvážíme vlastními dopravními prostředky -T 815 a MTSP 27.  Za archeologický průzkum, který byl nutný pro otevření a rozšiřování pískovny jsme vynaložili částku převyšující 1 200 000 Kč. Stroji, které jsou zde vyjmenovány provádíme také služby, ať už se jedná o nakládku nebo dopravu. Krom těchto strojů vlastníme také autojeřáb T -138 , jenž využíváme jak pro svoje potřeby (nakládka obilí do sečky), tak pro služby cizím.

Vzhledem k tomu, že provozujeme vlastní výrobnu krmných směsí vlastníme dva kuka vozy ( LIAZ a   ŠKODA) , kterými rozvážíme krmné směsi na jednotlivé stáje.

Pro převoz prasat mezi stájemi a na jatka používáme nákladní automobil IVECO s nástavbou pro žv.

NzIzMTE5Y2